Dames 1 neemt vijf punten mee naar huis

Na een week zonder wedstrijd speelde Dames 1 op zaterdag 7 februari tegen Leyton DC Dames 1 in Leiderdorp. Een bekend team en altijd een leuke tegenstander.

Met duidelijke opdrachten begon Kalinko aan de wedstrijd.

In set 1 startte Kalinko sterk. Mexime speelde heel goed en de middens sloten goed aan bij het blok. Het lukte om een constante voorsprong van ongeveer vier punten vast te houden. Na een stand van 14-8 kwam Leyton echter terug met een sterke serveserie en werd het 17-17. Kalinko moest twee time-outs nemen nadat er zes punten op rij werden verloren, maar wist daarna weer een kleine voorsprong te pakken. De stand werd 24-22. Ondanks een time-out van Leyton op die stand, wist Kalinko de set op eigen service binnen te halen: 25-22.

In set 2 hoopte Kalinko dit niveau vast te houden, maar keek het team tegen een kleine achterstand aan. Het spel kon beter. Lisan werd op service gewisseld voor Elin. Op haar service en met meer controle aan het net scoorde Kalinko vier punten op rij en werd het 16-15. Halverwege de set kwam ook Iris in het veld en speelde sterk. De stand bleef gelijk opgaan tot 20-20. Uiteindelijk trok Kalinko ook deze set naar zich toe met 25-22.

In set 3 speelde Leyton met een andere spelverdeelster, waar Kalinko in het begin even aan moest wennen met het blok. Desondanks wist Kalinko een kleine voorsprong te behouden (16-14). In de eindfase zette Emma Leyton onder druk met haar services, waardoor Kalinko het eigen spel goed kon blijven spelen. Deze set werd gewonnen met 25-19.

In set 4 was Kalinko vastberaden om de volle vijf punten mee naar huis te nemen. Elin kon de setjes goed verdelen dankzij een stabiele pass en hier werd aanvallend goed gebruik van gemaakt. Leyton kreeg geen grip op de aanvallen van Emma en maakte daarnaast veel servicefouten. Kalinko hield een ruime voorsprong vast en won de set met 25-16.

Het was een wedstrijd met lange rally’s en hard werken. Fijn om alle punten mee te nemen naar Den Haag. Kalinko heeft nu twee weken vrij en speelt op zaterdag 28 februari om 16:00 uur een belangrijke wedstrijd tegen Olympia Sames 1 in Houtrust.
Olympia staat momenteel op de tweede plaats, wat deze wedstrijd extra belangrijk maakt. Iedereen is van harte welkom om te komen kijken!

Sharon