Zaterdag speelde Kalinko Dames 1 de eerste uitwedstrijd van het seizoen tegen Compaen uit Oostzaan. Na de 3-1 verlies in de bekerwedstrijd waren we ervan overtuigd dat dit een moeilijke wedstrijd zou worden.
We startten de eerste set met Dana, Nienke, Sharon, Sanne de Rooij, Iris, Noor en Elena. De set begon matig waardoor we al snel tegen een achterstand van 10-4 aankeken. Door de service van Dana kwamen we tot 11-8. Tot de stand van 16-16 keken we steeds naar een achterstand van 2-3 punten aan. Daarna bleef het erg spannend, want de punten gingen over en weer. Door goede services, aanvallen en een goede passlijn werd de set gewonnen met 22-25.
Set twee werd gestart met de zelfde 7 speelsters. We begonnen veel scherper en kwamen op een kleine voorsprong van 1-4 door de service van Sharon. Door goede services konden we deze voorsprong vergroten naar 3-8. Verder werd deze set met stabiel spel gespeeld, met mooie aanvallen van Iris op de buitenkant en goede passlijn onder leiding van Elena. Bij een stand van 12-19 nam Compaen een time-out. Sanne serveerde tot 13-23, waarna Compaen wat terugkwam tot 17-24, maar door een harde krachtige aanval van Iris sleepten we de set met 17-25 binnen.
Never change a winning team, dus stonden weer dezelfde 7 speelsters in het veld aan het begin van de 3e set. Deze set startten we iets minder scherp en kwamen we op een kleine 6-3 achterstand. We hadden iets meer moeite om de punten te scoren en Compaen liep uit naar 11-6. Toen kwam Iris aan service en dat bleef ze tot 11-11. Nu ging de motor weer draaien. Het stabiele en mooie spel van de eerste 2 sets werd weer gespeeld en we kwamen tot een mooie voorsprong van 12-16. Compaen kwam weer wat dichterbij maar ons spel was stabiel en zeker genoeg om niet in de gevarenzone te komen. Nienke serveerde van 15-19 tot 15-23. Compaen kon nog 2 punten maken waarna wij met 17-25 de set weer binnen sleepten. Winst is binnen maar door het goede en stabiele spel wilden we natuurlijk ook de 4e set pakken.
In set 4 kwam Daphne uit Dames 2 in het veld voor Sharon. Het begin van de set ging het gelijk op, maar door goede aanvallen en een mooi blok van Daphne kwamen we op een 7-11 voorsprong. Daarna denderden we door met erg goed en stabiel spel van alle speelsters en kwamen we op een 13-21 voorsprong. Compaen kwam wel wat terug door een goede service, maar ook hier konden we met ons goede spel de druk bij Compaen houden en werd het 19-24. De laatste harde aanval was van Sanne en we wonnen de wedstrijd met 0-4.
Kalinko Dames 1 heeft hard gewerkt en mooi en stabiel spel laten zien. Dit geeft een goed gevoel voor de andere wedstrijden.
Volgende week spelen we weer een thuiswedstrijd om 14:30 uur tegen VCV uit Veenendaal.
Sanne van Rijn